| Material | Fabric |
|---|---|
| Brand | Bowery Hill |
| Model | BH-4752-1746510 |
| MPN | BH-4752-1746510 |
| Color | Brown |
| Size | Full Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 54" |
| Item Width | 57" |
| Item Length | 2" |
| Category | Headboards |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Set Includes | Bowery Hill Modern Tufted Full Panel Headboard in Dark Brown |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Full Size |
| Countertop Material | Fabric |
| Firmness | Fabric |
| Frame Material | Fabric |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Bowery Hill |
| Product | Bowery Hill Modern Tufted Full Panel Headboard in Dark Brown |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508316973 |
Check the listing for details. Bowery Hill Modern Tufted Full Panel Headboard in Dark Brown. Color: Brown, Condition: New. Listed at 197.21 USD. If you like reading or using your tablet or laptop in bed, you need a headboard to provide extra support. A headboard gives your room a very personal touch and allows you to show off your style. The slim panel will make your room feel more spacious.