| Material | Metal |
|---|---|
| Collection | Sage |
| Brand | Modway |
| Model | MOD-6152-GLD |
| MPN | MOD-6152-GLD |
| Color | Gold |
| Size | Twin Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 52" |
| Item Width | 38" |
| Item Length | 2" |
| Category | Headboards |
| Upholstery Fabric | Metal |
| Set Includes | Modway Sage Modern Farmhouse Twin Metal Spindle Headboard in Gold |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Twin Size |
| Countertop Material | Metal |
| Firmness | Metal |
| Frame Material | Metal |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Modway |
| Product | Modway Sage Modern Farmhouse Twin Metal Spindle Headboard in Gold |
| Installation | Yes |
| UPC | 889654161745 |
Check the listing for details. Modway Sage Modern Farmhouse Twin Metal Spindle Headboard in Gold. Color: Gold, Condition: New. Listed at 63.00 USD. Create a neutral backdrop for bedding and sham styles of all types with Sage. Assembly Required. Modern Farmhouse Style. Material: Powder Coated Iron Construction. Finish: Gold. Assembly Required. Seven Mounting Positions.