| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Modway |
| MPN | EEI-5814-CHE-BLK |
| Color | Cherry Black |
| Type | Vanities |
| Item Height | 28.5 in |
| Item Length | 18.5 in |
| Item Width | 48 in |
| Number of Items in Set | 2 |
| Set Includes | One - Scenic 48" Wall-Mount Bathroom Vanity |
| Number of Shelves | N/A |
| Number of Drawers | N/A |
Check the listing for details. Modway Scenic 48" Wall-Mount Bathroom Vanity in Cherry Black. Color: Cherry Black, Condition: New. Listed at 588.72 USD. Modway Scenic 48" Wall-Mount Bathroom Vanity in Cherry Black Item Description Streamlined design takes center stage in your bathroom with the Scenic 48" Wall-Mount Bathroom Vanity. Boasting clean lines and modern style, this bathroom vanity is crafted with melamine and features a beautiful wood grain finish that incorporates natural aesthetics. This vanity is a complete addition to the bathroom with a ceramic sink basin with an integrated countertop and 8" centerset holes. Mounting directly to the wall with a drywall-friendly metal cleat, this vanity cabinet offers ample storage space for bathroom essentials in two full-extension center drawers and height adjustable shelves behind soft-close doors. Fixtures not included. Assembly required. Set Includes: One - Scenic 48" Wall-Mount Bathroom Vanity Features: Wall-Mount Bathroom Vanity Cabinet Full-Extension Drawers Melamine Construction Drywall Friendly Mounting Cleat Ceramic Sink Basin Fixtures Not Included Assembly Required Dimensions: Overall Sink Dimensions: 18.5"L x 48"W x 6.5"H Overall Product Dimensions: 18.5"L x 48"W x 28.5"H Table Top Thickness: 3.5"H Overall Cabinet Dimensions: 17.5"L x 47"W x 22"H Floor to Underside of Vanity: 11 - 12"H Drawer Dimensions: 15"L x 13"W x 4"H Plumbing Cut Out: 3.5"W Why Shop Modway? We offer many payment options, including paypal, credit card We offer a 30 Return Policy. All our items are brand new, in box. We offer a 1 year warranty on each item. Fast and Friendly customer service Our warehouse is conveniently located at: 329 Wyckoff Mills Rd Hightstown, NJ 08520