| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Country of Manufacture | Malaysia |
| Material | Fabric |
| Collection | Sovereign |
| Brand | Modway |
| Model | MOD-5162-GRY |
| MPN | MOD-5162-GRY |
| Color | Gray |
| Size | Queen Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 64" |
| Item Width | 62" |
| Item Length | 4" |
| Category | Headboards |
Check the listing for details. Modway Sovereign Queen Upholstered Polyester Fabric Headboard in Gray. Color: Gray, Condition: New. Listed at 136.83 USD. Spend more time reading and relaxing before sleep with the beautifully designed high arch Modway Sovereign Button Tufted Linen Fabric Upholstered Queen Headboard. Magnificently laden with deep tufted buttons and finely upholstered in soft linen fabric, Sovereign Queen Headboard ushers in a sense of regality and splendor to your bedroom décor. Eminently sophisticated, Sovereign is a fully padded headboard fitted for most queen size beds.Features : Materials: Soft polyesterFinish: GrayTufted high archDeep inset buttonsPadded with foamSpecifications : Product Dimensions : 64.5"H x 61.5"W x 4"DProduct Weight : 28 lbs