| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Modway |
| MPN | MOD-7024-GRY |
| Color | Gray |
| Type | Headboards |
| Item Height | 23 in |
| Item Length | 3.5 in |
| Item Width | 62 in |
| Material | Wood |
| Number of Shelves | N/A |
| Number of Drawers | N/A |
| Size | Full/Queen |
Check the listing for details. Modway Tranquil Channel Tufted Performance Velvet Full/Queen Headboard in Gray. Color: Gray, Condition: New. Listed at 110.49 USD. Modway Tranquil Channel Tufted Performance Velvet Full/Queen Headboard in Gray Item Description Add distinguished style to your master bedroom, teen's room, or a guest room with the timeless elegance of the Tranquil Channel Tufted Performance Velvet Full/Queen Headboard, meticulously upholstered in stain-resistant performance velvet with horizontal channel tufting. This full/queen padded headboard blends contemporary sleekness and subtle glam deco style for a refined focal point in mid-century modern or minimalist settings. Bolstered with dense foam padding, this full/queen-size upholstered headboard is a model of firmness and strength. Tranquil is a height-adjustable headboard with 7 mounting positions. Assembly required. Set Includes: One - Tranquil Channel Tufted Performance Velvet Full/Queen Headboard Features: Channel Tufted Full/Queen Headboard Performance Velvet Upholstery Stain-Resistant Fabric Dense Foam Padding 7 Mounting Positions Assembly Required Dimensions: Overall Product Dimensions: 3.5"L x 62"W x 23"H Floor to Top of Headboard: 40 - 55"H Floor to Bottom of Headboard: 16.5 - 31.5"H Why Shop LexMod? We offer many payment options, including paypal, credit card We offer a 30 Return Policy. All our items are brand new, in box. We offer a 1 year warranty on each item. Fast and Friendly customer service Our warehouse is conveniently located at: 329 Wyckoff Mills Rd Hightstown, NJ 08520