| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Modway |
| MPN | MOD-7025-MID |
| Color | Midnight Blue |
| Type | Headboards |
| Item Height | 23 in |
| Item Length | 3.5 in |
| Item Width | 78.5 in |
| Material | Wood |
| Number of Shelves | N/A |
| Number of Drawers | N/A |
| Size | King/CA King |
Check the listing for details. Modway Tranquil King/California King Headboard in Midnight Blue. Color: Midnight Blue, Condition: New. Listed at 146.55 USD. Modway Tranquil King/California King Headboard in Midnight Blue Item Description Add distinguished style your master bedroom or a guest room with the timeless elegance of the Tranquil Channel Tufted Performance Velvet King/California King Headboard, meticulously upholstered in stain-resistant performance velvet with horizontal channel tufting. This king/Cali-king padded headboard blends contemporary sleekness and subtle glam deco style for a refined focal point in mid-century modern or minimalist settings. Bolstered with dense foam padding, this king/California king upholstered headboard is a model of firmness and strength. Tranquil is a height-adjustable headboard with seven mounting positions. Assembly required. Set Includes: - Tranquil Channel Tufted Performance Velvet King/California King Headboard Features: Channel Tufted King/California King Headboard Performance Velvet Upholstery Stain-Resistant Fabric Dense Foam Padding 7 Mounting Positions Dense Foam Padding Dimensions: Overall Product Dimensions: 3.5"L x 78.5"W x 23"H Floor to Top of Headboard: 40 - 55"H Floor to Bottom of Headboard: 16.5 - 31.5"H Why Shop LexMod? We offer many payment options, including paypal, credit card We offer a 30 Return Policy. All our items are brand new, in box. We offer a 1 year warranty on each item. Fast and Friendly customer service Our warehouse is conveniently located at: 329 Wyckoff Mills Rd Hightstown, NJ 08520