| Antique | Yes |
|---|---|
| Shape | Square |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Item Length (Interior) | 30 in |
| Item Length | 30 in |
| Vintage | Yes |
| Unit Type | Unit |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Item Height | 30 in |
| Personalized | No |
| Style | Antique |
| Features | Foldable, Portable |
| Unit Quantity | 1 |
| Finish | Antique |
| Room | Any Room |
| Item Width | 30 in |
| Assembly Status | Fully Assembled |
| Color | Multi-Color |
| Tabletop Material | wood |
| Material | Wood & Glass, Wood |
| Brand | Monte Carlo |
| Seating Capacity | Up to 4 |
| Type | Card/Game Table |
| Time Period Manufactured | 1920-1949 |
| Item Weight | 19lbs |
Check the listing for details. Monte Carlo Vintage Gaming Table. Color: Multi-Color, Condition: Used. Listed at 350.00 USD. The Monte Carlo Vintage Gaming Table is a fully assembled, antique square card/table featuring a multi-color, wood tabletop with a glass insert. This vintage piece is perfect for indoor use, with a timeless design that can add character to any room. With seating for up to 4 people, this portable and foldable table is a unique and stylish addition to your home, inspired by the 1920s-1940s era. These are usually missing the metal spinner. Thanks for looking !