| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Size | Twin |
| Model | Nena |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Department | Kids |
| Style | Modern |
| Custom Bundle | No |
| Item Height | 50.25 in |
| Item Width | 3.25 in |
| Compatible Brand | N/A |
| Product Line | N/A |
| Fill Material | Foam |
| Material | Fabric |
| Pattern | Tufted |
| Type | Headboard |
| Compatible Model | Super model |
| Features | Tufted |
| MPN | Does not apply |
| Item Length | 41.50 in |
| Care Instructions | Spot Clean |
| Item Weight | 13.67 lb |
| Brand | GDFStudio |
| Manufacturer Warranty | 3 Months |
Check the listing for details. Nena Fabric Kid's Twin Headboard. Condition: New. Listed at 139.32 USD. Add some style to your child’s bedroom with this headboard. Featuring iron legs that allow you to attach this headboard to virtually any bed frame, this headboard is ideal for any child’s bedroom. The added studs of this headboard only add to the overall look and style, adding that little something extra that makes this headboard perfect. Includes: One (1) HeadboardMaterial: FabricLeg Material: IronColor: Light GreyLeg Finish: BackAssembly RequiredDimensions: 3.25 inches deep x 41.50 inches wide x 50.25 inches high