| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Country of Manufacture | Malaysia |
| Material | Fabric |
| Collection | Ginaro |
| Brand | Baxton Studio |
| Model | 7518 |
| MPN | 7518 |
| Color | Gray |
| Size | Queen Size |
| Type | Headboards |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 50" |
| Item Width | 66" |
| Item Length | 7" |
| Category | Headboards |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
Check the listing for details. Baxton Studio Ginaro Queen Winged Panel Headboard in Dark Gray. Color: Gray, Condition: New. Listed at 212.99 USD. Exhibit luxury looks in your bedroom with the focal point of the lovely Ginaro dark Gray fabric upholstered winged headboard. Constructed of solid rubber wood and plywood for strength and sturdiness, the Ginaro features button-tufted design in diamond shape and winged headboard with silver nail heads trims for luxury look in your bedroom. For extra comfort and an up-to-date look, the Gina is upholstered with dark Gray polyester fabric over the padded foam for softness and shape that's comfortable to lean against. Assembly required, this modern and contemporary queen size headboard is made in Malaysia.Features : Finish: Dark GrayMaterial: Fabric "Polyester 100%", LVL, MDF, FoamModern and contemporary winged headboardButton-tufting designSilver nail heads trimSpecifications : Product Dimensions : 49.61'' H x 66.34'' W x 7.48'' DProduct Weight : 47.18 lbs