| Country of Origin | China |
|---|---|
| Size | Twin |
| Model | Nena |
| Department | Kids |
| Style | Con |
| Item Height | 50.25 in |
| Item Width | 3.25 in |
| Fill Material | Foam |
| Material | Fabric |
| Pattern | Solid |
| Type | Headboard |
| Compatible Model | Super model |
| Features | Tufted |
| Color | Purple |
| Item Length | 41.5 in |
| Item Weight | 12.35 lb |
| Brand | GDFStudio |
| UPC | 637162945179 |
Check the listing for details. Nena Light Purple Fabric Kid's Twin Headbaord. Color: Purple, Condition: New, Made in China. Listed at 161.99 USD. Easy to assemble (tools and instructions included). Color: Light Purple. Material: Fabric. Leg Finish: Black.