| Color | Black |
|---|---|
| Rubber Hardness | Medium |
| Material | Commercial Neoprene 60 Durometer |
| MPN | AB335003660 |
| Rubber Type | Neoprene |
| Rubber Color | Black |
| Sheet Thickness | 1/2 in |
| Durometer (Shore A) | 60A |
| Modified Item | No |
| Brand | American Biltrite |
| Sheet Length | 4.25 in |
| Country/Region of Manufacture | Canada |
| Sheet Width | 4.25 in |
Check the listing for details. Neoprene Rubber Sheet Solid 1/2"Thick x 4-1/4" Square - Mounting Pad 60 Duro. Color: Black, Condition: New. Listed at 13.31 USD. High Tensile, Flexible, Solid 60A Duro Hardness - Smooth, Plate Finish. Ideal for Mounting, Anti-Vibration of Heavy Machinery, Appliances - Hundreds of Uses!