| Restocking Fee | 10% |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| MPN | AB331873660 |
| Rubber Type | Neoprene |
| Sheet Length | 36 in |
| Country/Region of Manufacture | Canada |
| Material | Commercial Neoprene 60 Duro |
| Durometer (Shore A) | 60A |
| Sheet Width | 12 in |
| Rubber Color | Black |
| Sheet Thickness | 3/16 in |
| Brand | American Biltrite |
| Color | Black |
Check the listing for details. Neoprene Rubber Solid Sheet 3/16"Thk x 12" W x 36" L Rect Pad 60 Duro Med. Color: Black, Condition: New. Listed at 35.07 USD. *Excellent Oil Resistance, Ozone, Weather Resistance *All Fabrication is Done on Premises in Our Facility *Flexible, 60A Duro Hardness - Smooth, Plate Finish *Thousands of Uses! *SHR - Over 90 Years Supplying Quality Industrial Rubber Products for Your Application