| Restocking Fee | 10% |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Modified Item | No |
| Country/Region of Manufacture | Canada |
| Non-Domestic Product | No |
| Material | Commercial Neoprene 60 Duro |
| Color | Black |
| UPC | Does not apply |
| Raw Material Type | Rubber Sheet |
| Sheet Width | 2 in |
| MPN | AB332503660 |
| Durometer (Shore A) | 60A |
| Sheet Length | 12 in |
| Brand | American Biltrite |
| Rubber Type | Neoprene |
| Sheet Thickness | 1/4 in |
Check the listing for details. Neoprene Rubber Sheet Solid 1/4" Thk x 2" W x 12" L Strip 60 Duro Std. Color: Black, Condition: New. Listed at 8.69 USD. *Order Today, Ships Tomorrow *Solid Flexible Neoprene Strip - 1/4" Thick x 2" Wide x 12" Long *Excellent Oil Resistance, Ozone, Weather Resistance *All Fabrication is Done on Premises in Our Facility *Flexible, 60A Duro Hardness - Smooth, Plate Finish *Thousands of Uses! *SHR - Over 95 Years Supplying Quality Industrial Rubber Products for Your Application