| Restocking Fee | 10% |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Brand | American Biltrite |
| Color | Black |
| Rubber Hardness | Medium |
| Material | Commercial Neoprene 60 Duro |
| MPN | AB333753660 |
| Sheet Length | 11 in |
| Rubber Type | Neoprene |
| Rubber Color | Black |
| Sheet Thickness | 3/8 in |
| Country/Region of Manufacture | Canada |
| Durometer (Shore A) | 60A |
| Sheet Width | 8-1/2 in |
Check the listing for details. Neoprene Rubber Sheet Solid 3/8" Thick x 8-1/2" x 11" Rect Pad 60A Std Flex. Color: Black, Condition: New. Listed at 23.87 USD. *Order Today, Ships Tomorrow *Excellent Oil Resistance, Ozone, Weather Resistance *All Fabrication is Done on Premises in Our Facility *Flexible, 60A Duro Hardness - Smooth, Plate Finish *Thousands of Uses! *SHR - Over 95 Years Supplying Quality Industrial Rubber Products for Your Application