| Restocking Fee | 10% |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Color | Black |
| Rubber Hardness | Medium |
| UPC | Does not apply |
| Material | Commercial Neoprene 60 Duro |
| Rubber Type | Neoprene |
| MPN | AB331873660 |
| Sheet Thickness | 3/16 in |
| Rubber Color | Black |
| Durometer (Shore A) | 60A |
| Modified Item | No |
| Brand | American Biltrite |
| Sheet Length | 10 Feet |
| Country/Region of Manufacture | Canada |
| Sheet Width | 6 in |
Check the listing for details. Neoprene Sheet Rubber Solid Flex Strip 3/16" Thick x 6" W x 10-Ft Roll 60 Duro. Color: Black, Condition: New. Listed at 60.58 USD. *Order Today, Ships Tomorrow *Excellent Oil Resistance, Ozone, Weather Resistance *All Slitting is Done on Premises in Our Facility *Width Tolerance Held +/- .010" - Custom Widths Available *Flexible, 60A Duro Hardness - Smooth Plate Finish *SHR - Over 95 Years Supplying Quality Industrial Rubber Products for Your Application