| Features | Programmable |
|---|---|
| Capsule/Pod Capacity | 10 |
| Item Width | 16.8in |
| Voltage | 1.2E+2 Volts |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 12.4in |
| Compatible Capsule/Pad System | Nespresso |
| Power Source | Wall Plug-in |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Material | Chrome |
| Model | Vertuo Next Deluxe Chrome |
| Item Weight | 8.8 lbs |
| Control Panel | Analog |
| Power | 1500 W |
| Unit Quantity | 1 |
| Brand | Nespresso |
| Color | Gray |
| Coffee Type | Capsule |
| Item Depth | 5.5in |
| Type of Coffee Made | Espresso |
| Cable Length | 32 in |
| Type | Capsule Coffee Machine |
| UPC | 044387012034 |
Check the listing for details. Nespresso Vertuo Next Deluxe Coffee and Espresso Machine by De'Longhi, Chrome. Color: Gray, Condition: New. Listed at 99.99 USD.