| Brand | AMERICAN FORCE |
|---|---|
| Type | Intercooler |
| Features | 100% Leak Tested, Durability Tested, No Drilling/Modification Needed |
| Placement on Vehicle | Engine Compartment |
| Manufacturer Part Number | CM2044 |
| OE/OEMPartNumber | 165662C94, 1685578C91, 439AA3, 1674033C1 |
| Items Included | Intercooler |
| Performance Part | No |
| Vintage Part | No |
| Universal Fitment | No |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Core Height | 27" |
| Core Width | 19" |
| Core Thickness | 3" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
Check the listing for details. New Intercooler for International/Navistar OE# 165662C94. Condition: New. Listed at 1135.99 USD.