| Brand | CM COMPRESSOR |
|---|---|
| Type | Intercooler |
| Features | 100% Leak Tested, Durability Tested, No Drilling/Modification Needed |
| Placement on Vehicle | Engine Compartment |
| Manufacturer Part Number | CM2084 |
| OE/OEMPartNumber | 4937400001, 4937400002, 4937401, 4937405002, 3MD512, 4937405004, 3MD519A, 4937405001, 3MD519, 25154148 |
| Items Included | Intercooler |
| Performance Part | No |
| Vintage Part | No |
| Universal Fitment | No |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Core Height | 30 1/8" |
| Core Width | 25 3/4" |
| Core Thickness | 2 1/4" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
Check the listing for details. New Intercooler for Mack OE# 4937400001. Condition: New. Listed at 1135.99 USD.