| Brand | AMERICAN FORCE |
|---|---|
| Type | Intercooler |
| Features | 100% Leak Tested, Durability Tested, No Drilling/Modification Needed |
| Placement on Vehicle | Engine Compartment |
| Manufacturer Part Number | CM2117 |
| OE/OEMPartNumber | 20961030124, 817144, 1030124, 85103380, 1030156, 3935364, 8188073, 817138, 8180873, 1030335, 2001802120 |
| Items Included | Intercooler |
| Performance Part | No |
| Vintage Part | No |
| Universal Fitment | No |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Core Height | 34 1/4" |
| Core Width | 26 1/8" |
| Core Thickness | 2 1/4" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
Check the listing for details. New Intercooler for Volvo/White OE# 20961030124. Condition: New. Listed at 1135.99 USD.