| Power Source | Electric |
|---|---|
| Item Diameter | 13 in |
| Color | Black |
| MPN | 20322 |
| Material | Plastic |
| Cooking Method | Air Fry |
| Item Depth | 14 in |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Energy Star | 4 Stars |
| Capacity | 3 qt |
| Item Height | 12 in |
| Voltage | 120 V |
| Model | 20322 |
| Features | Digital Timer, Temperature Control, Infrared Oven, Expandable, Drip Tray, Convection Oven, Convection |
| Unit Quantity | 1 |
| Components Included | Base, Extension Ring, Instructional DVD, Lid, Lid Holder, Rack, Recipes |
| Number of Items | 1 |
| Country of Origin | China |
| Item Width | 13 in |
| Item Weight | 12 lbs |
| Power | 1500 W |
Check the listing for details. New Nuwave Pro Digital Infrared Cooking System Oven + Extender Ring #20322. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 144.75 USD.