| Processor | Octa Core |
|---|---|
| Screen Size | 6.52 " |
| Color | Blue |
| Lock Status | Factory Unlocked |
| SIM Card Slot | Dual SIM (SIM + SIM/Memory Card) |
| Brand | Oukitel |
| Network | Unlocked |
| Model | C2 |
| Connectivity | 2G, 3G, 4G, 4G LTE, Wi-Fi |
| Operating System | Android |
| Storage Capacity | 128 GB |
| Contract | Without Contract |
| Country of Origin | China |
| RAM | 4 GB |
Check the listing for details. New OUKITEL C2|Unlocked 6.52” HD+Display Android 14 Global Version Cell Phone BL. Color: Blue, Condition: New, Made in China. Listed at 92.97 USD. It supports 4G dual SIM dual standby and features responsive face recognition, unlocking instantly when the phone is lifted. Combined with a smooth 60Hz refresh rate, swiping operations are silky smooth, and video playback is more stable and fluid.