| Number of Pieces | 1 |
|---|---|
| Color | Multicolor |
| Title | Play-Doh Air Clay Pizza Parlor |
| Dimensions | 19 x 23.01 x 5 cm; 200 g |
| Material | Clay |
| MPN | 653899090814 |
| Age Level | 4+ Years |
| Item Length | 190mm |
| Batteries | No |
| Brand | Play-Doh |
| Min. Number of Players | 1 |
| Type | Clay & Dough |
| Item Height | 50mm |
| Features | Air Drying |
| Number of Items | 2 |
| Item Width | 230mm |
| Item Weight | 200g |
| UPC | 0653899090814 |
Check the listing for details. New Play-Doh Air Clay Pizza Parlor. 4+. Color: Multicolor, Condition: New. Listed at 12.99 USD. The Play-Doh Air Clay Pizza Parlor is a fun and creative craft item suitable for children aged 4 years and above. This set includes 2 pieces of multicolored clay that can be shaped and molded without the need for baking or firing. With dimensions of 19 x 23.01 x 5 cm and an item weight of 200g, this clay is easy to work with and allows for endless possibilities for artistic projects. The Play-Doh brand ensures quality and enjoyment for young artists looking to explore their creativity with this unique clay material.