| Number of Compartments | 1 |
|---|---|
| Shape | Circle |
| Power Source | Electric |
| Color | Purple |
| Item Diameter | 8.07 in |
| Material | Plastic |
| Brand | Unbranded |
| Type | Cake Pop |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 4.72 in |
| Voltage | 120 V |
| Features | Non-Stick |
| Components Included | (50) paper sticks, Cake Pop Maker, Cooling stand, fork tool |
| Number of Items | 1 |
| Item Width | 9.84 in |
| Power | 800 W |
| Item Weight | 3.6 lbs |
Check the listing for details. Non-Stick Cake Pop Maker Bakes 12 Pops Includes Stand 50 Sticks Fork Tool New. Color: Purple, Condition: New. Listed at 38.84 USD. Included Components: (50) paper sticks, Cake Pop Maker, Cooling stand, fork tool. About : From cake pop sticks to donut makers, has everything you need to make desserts the whole family will love. 120V, 760 watts, 2 blade polarized plug, household use only.