| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Features | Induction Compatible, Nonstick |
| Item Height | 2.95 in |
| Item Length | 16.93 in |
| Item Weight | 3 lb |
| Item Width | 10.63 in |
| Material | Aluminum |
| Stove Type Compatibility | Electric, Gas, Induction |
| Unit Type | lb |
Check the listing for details. Nonstick Titanium Cookware Induction Compatible Easy Clean Durable Handle New. Condition: New. Listed at 25.84 USD. Pots and Pans Set Nonstick Pre-Installed 11pcs Cookware with Ceramic Coating New. Nonstick Cookware Set 15pc Titanium Pots Pans Silicone Tools Dishwasher Safe New. 7 Piece Non-Stick Cookware Set Aluminum Lightweight Saucepan Dutch Oven Kitchen.