| Unit Type | Unit |
|---|---|
| Manufacturer Warranty | absolutely no warranty |
| Unit Quantity | N |
| Number of Devices | 1 |
| Country of Origin | United States |
| UPC | 0724627268178 |
| Brand | Nuance |
| Type | Document Management |
| Format | DVD |
| Language | English |
| Minimum Hard Drive Space | 4GB |
| License Category | Standard |
| Minimum RAM | 4 GB |
| Model | K409A-GG4-13.0 |
| Minimum Processor Speed | 2.2GHz |
| MPN | K409AG00130 |
| For Operating Systems | Microsoft Windows 8.1, Microsoft Windows 7, Microsoft Windows Server 2008 R2, Microsoft Windows 10, Windows, Microsoft Windows Server 2008 |
| California Prop 65 Warning | Yes |
Check the listing for details. Nuance Dragon Naturally Speaking 13 Home Speech Recognition Software READ. Condition: Good, Made in United States. Listed at 47.98 USD. item is in damaged box. Everything is in it except for the pads that go on the ears of headset. Software hasn't been opened. Pictures are part of description so please view.