| Type | Speech Recognition |
|---|---|
| Minimum Hard Drive Space | 3.2 GB |
| Minimum RAM | 2 GB |
| Model | Nuance Dragon Naturally Speaking 12 Home Edition |
| Minimum Processor Speed | 1 GHz |
| Country of Origin | United States |
| UPC | 0780420126114 |
| Brand | Nuance |
| Format | DVD |
| Language | English |
| License Category | Promo/Demo |
| MPN | K409A-G00-12.0 |
| For Operating Systems | Microsoft Windows 7, Microsoft Windows XP, Microsoft Windows Vista, Windows |
Check the listing for details. Nuance Dragon NaturallySpeaking 12 Home Edition Speech Recognition Software -New. Condition: Brand New, Made in United States. Listed at 28.75 USD. Brand new in the box - sealed.