| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| MPN | 20322 |
| Capacity | 3 qt |
| Color | Black |
| Item Depth | 14 in |
| Brand | NuWave |
| Voltage | 120 V |
| Features | Digital Timer |
| Number of Items | 1 |
| Material | Plastic |
| Type | Infrared Oven |
| Model | 20322 |
| Item Weight | 6 lbs |
| Power | 1500 W |
Check the listing for details. NuWave 20322 Pro Digital Infrared Oven new NO box. Color: Black, Condition: Open box. Listed at 65.95 USD. This NuWave 20322 Pro Digital Infrared Oven is the perfect addition to any kitchen. With a 3 qt capacity and black plastic material, it is both stylish and functional. The electric power source and 120 V voltage ensure that it operates efficiently and effectively. The digital timer and temperature control features make it easy to use and maintain. The infrared oven and convection oven capabilities provide versatility in cooking methods. The expandable design and drip tray make cleanup a breeze. This oven is weigh 6 lbs and has an item depth of 14 inches.