| Manufacturer Color | Chrome |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Color | Silver |
| Material | Metal |
| Cooking Method | Infrared |
| Item Depth | 4 in |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven Rack |
| Energy Star | Compliant |
| Manufacturer Warranty | None |
| Item Height | 1 in |
| Model | 20601 |
| Features | Reversible |
| Number of Items | 1 |
| Components Included | Wire Cooking Rack, Rack |
| Power | 1500 W |
Check the listing for details. NuWave Pro Infrared Oven 20601 OEM REPLACEMENT PART 1"-4" Reversible Wire Rack. Color: Silver, Condition: Used. Listed at 17.95 USD. NuWave Pro Infrared Oven 20601 OEM REPLACEMENT PART 1"-4" Reversible Wire Rack.