| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | White |
| MPN | 20322 |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 3 in |
| Cooking Method | Induction |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Voltage | 120 V |
| Model | 20331 |
| Features | Adjustable Racks, Baking Oven, Convection, Convection Oven, Dishwasher Safe, Drip Tray, Expandable, Infrared Oven, Portable, Power Indicator Light |
| Power | 1500 W |
| Item Weight | 18 lbs |
Check the listing for details. NuWave Pro Infrared Oven, Brand New, Open Box Only Model 20331. Color: White, Condition: New. Listed at 76.97 USD. However, we also recognize that words can only convey so much. For the most precise depiction of the product's condition, we encourage you to peruse our detailed images. We believe in letting the visuals speak for themselves.