| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | Black |
| Item Diameter | 13 in |
| MPN | 20322 |
| Material | Plastic |
| Cooking Method | Infrared, Conduction, Convection |
| Item Depth | 10 in |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Voltage | 120 V |
| Item Height | 14 in |
| Model | 20321 |
| Features | Digital Timer, Infrared Oven, Portable, Temperature Control, Infrared |
| Components Included | Base, Extension Ring, Rack, Stand |
| Power | 1500W |
| Item Width | 13 in |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. NuWave Pro Infrared Oven Model 20321-20329 Black + Extender Ring Used Tested. Color: Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 35.00 USD.