| Power Source | Electric |
|---|---|
| EC Range | A+++ - G |
| Bundle Description | Nuwave And Accessories |
| Color | White |
| Custom Bundle | Yes |
| MPN | Unknown |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Energy Star | A+ |
| Capacity | 12" |
| Manufacturer Warranty | None |
| Item Height | 13 1/2" |
| Model | NuWave Pro 20301-20304 |
| Components Included | Base, Lid Holder, Oven Stand, Rack, Recipes, Manual, Quick Cooking Guide, Silicone Pizza Liner |
| Power | 1500 W |
Check the listing for details. NuWave Pro Infrared Oven White Digital + Original Carrying Case Tested Works NEW. Color: White, Condition: Open box. Listed at 109.99 USD.