| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Custom Bundle | No |
| Item Diameter | 15 in |
| Color | Black |
| Material | Plastic |
| Cooking Method | Infrared |
| Item Depth | 15 in |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Manufacturer Warranty | None |
| Item Height | 12.3 in |
| Voltage | 120 V |
| Model | NuWave Pro Plus 20632 |
| Features | Digital Timer |
| Components Included | Base |
| Item Width | 15.5 in |
| Power | 1500 W |
| Item Weight | 12 lbs |
Check the listing for details. NuWave Pro Plus Infrared Convection Oven Black Amber Dome Model 20632. Color: Black, Condition: Used. Listed at 50.00 USD. NuWave Pro Plus Infrared Convection Oven Black Amber Dome Model 20632. This does not have the Dome holder with it.