| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Manufacturer Color | Black |
| Bundle Description | Base and Drip Tray |
| Custom Bundle | Yes |
| Color | Black |
| Item Diameter | 12 in |
| Material | Metal and Plastic |
| MPN | 20329 |
| Item Depth | 2.5 in |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven Rack |
| Manufacturer Warranty | None |
| Item Height | 3 in |
| Model | NuWave Pro Plus 20329 |
| Features | Drip Tray |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Number of Items | 2 |
| Components Included | Base |
| Item Width | 12 in |
| Item Weight | 14 oz |
Check the listing for details. NuWave Pro Plus Infrared Oven 20329 Base and Drip Tray Replacement Parts Black. Color: Black, Condition: Used. Listed at 8.68 USD. This NuWave Pro Plus Infrared Oven 20329 replacement parts bundle includes a black base and drip tray. The metal and plastic rack has a 12 inch diameter and is perfect for cooking a variety of meals. The bundle also includes a custom drip tray and 14 oz weight. The features of this infrared oven rack include a drip tray and base, making it easy to use and clean. The components included in this bundle are the base and drip tray. The manufacturer color is black, and it is made in China. The NuWave Pro Plus 20329 model has no manufacturer warranty. This bundle is perfect for those looking to replace their NuWave Pro Plus infrared oven parts.