| Power Source | Electric |
|---|---|
| EC Range | A - G |
| Color | Black |
| MPN | 20602 |
| Cooking Method | Infrared |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Unit Type | Unit |
| Voltage | 120 V |
| Item Height | 11-20 in |
| Model | 20601 |
| Features | Infrared Oven |
| Components Included | Base |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 13 lbs |
| Power | 1500-1799 W |
Check the listing for details. Nuwave Pro Plus Model 20602 New No Box. Color: Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 40.00 USD. Nuwave Pro Plus Model 20602 New No Box