| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | Red |
| MPN | 20602 |
| Material | Stainless Steel |
| Item Depth | 3 in |
| Cooking Method | Infrared |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Voltage | 120 V |
| Model | 20602 |
| Components Included | Base |
| Item Weight | 13 lbs |
| Power | 1500 W |
Check the listing for details. NuWave Pro Plus Oven 20601 /20602 Replacement Parts Base RED. Color: Red, Condition: Used. Listed at 6.00 USD. NuWave Pro Plus Oven 20601 /20602 Replacement Parts Base RED