| Item Height | 1 in |
|---|---|
| Country/Region of Manufacture | Unknown |
| Components Included | Base |
| UPC | 0652185206021 |
| Power Source | Electric |
| Color | Black |
| MPN | 20602 |
| Material | Stainless Steel |
| Item Depth | 3 in |
| Cooking Method | Infrared |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Voltage | 120 V |
| Model | 20602 |
| Features | Digital Timer, Temperature Control, Infrared Oven, Power Indicator Light, Drip Tray, Convection Oven, Adjustable Racks, Convection |
| Item Weight | 13 lbs |
| Power | 1500 W |
Check the listing for details. NuWave Pro Plus Oven 20601 /20602 Replacement Parts Bottom Rack Wire 1"/3" Grid. Color: Black, Condition: Used. Listed at 13.87 USD. NuWave Pro Plus Oven 20601 /20602 Replacement Parts Bottom Rack Wire 1"/3" Grid