| Material | Wood |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-3097935 |
| MPN | PR-4753-3097935 |
| Color | Brown |
| Type | Pub Sets |
| Item Height | 41" |
| Item Width | 20" |
| Item Length | 43" |
| Category | Pub Sets |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row 3 Piece Solid Acacia Wood Small Bar Set in Brown |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Pub Sets |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row 3 Piece Solid Acacia Wood Small Bar Set in Brown |
| Installation | Yes |
| UPC | 826176180793 |
Check the listing for details. Pemberly Row 3 Piece Solid Acacia Wood Small Bar Set in Brown. Color: Brown, Condition: New. Listed at 265.72 USD. This rustic bar table and chair set adds a touch of natural charm to any dining area or patio. Blending function with great looks, it's made from solid acacia wood and includes a strong table plus two well-designed chairs.