| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Velvet |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2644175 |
| MPN | PR-4753-2644175 |
| Color | Charcoal |
| Size | Twin Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 22" |
| Item Width | 39" |
| Item Length | 3" |
| Category | Headboards |
| Upholstery Fabric | Velvet |
| Set Includes | Pemberly Row Channel Tufted Performance Velvet Twin Headboard in |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Twin Size |
| Countertop Material | Velvet |
| Firmness | Velvet |
| Frame Material | Velvet |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Channel Tufted Performance Velvet Twin Headboard in |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508349421 |
Check the listing for details. Pemberly Row Channel Tufted Performance Velvet Twin Headboard in Charcoal. Color: Charcoal, Condition: New. Listed at 156.09 USD. Bring opulent style to the bedroom with the Channel Tufted Performance Velvet Twin Headboard. This adjustable headboard fits twin beds with its three mounting positions. Assembly required. Finish: Charcoal.