| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-1652691 |
| MPN | PR-4753-1652691 |
| Color | Walnut |
| Size | Queen Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 37" |
| Item Width | 58" |
| Item Length | 1" |
| Category | Headboards |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Full Panel Solid Wood Headboard with USB Charger in |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Queen Size |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Full Panel Solid Wood Headboard with USB Charger in |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508249813 |
Check the listing for details. Pemberly Row Full Panel Solid Wood Headboard with USB Charger in Walnut. Color: Walnut, Condition: New. Listed at 141.24 USD. Experience a fresh take on bedroom elegance with the Solid Wood Panel Headboard. This headboard boasts a modern low wood panel design, effortlessly capturing the essence of contemporary sophistication while providing a clean and refined backdrop to enhance any sleep space.