| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Velvet |
| Brand | Baxton Studio |
| Model | 163-21003-10502-CYMX |
| MPN | 163-21003-10502-CYMX |
| Color | Gray |
| Size | Queen Size |
| Type | Headboards |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 47" |
| Item Width | 64" |
| Item Length | 83" |
| Category | Headboards |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Velvet |
| Set Includes | Baxton Studio Clare Queen Size Gray Velvet Panel Bed with Tufted |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Queen Size |
| Countertop Material | Velvet |
| Firmness | Velvet |
| Frame Material | Velvet |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Baxton Studio |
| Product | Baxton Studio Clare Queen Size Gray Velvet Panel Bed with Tufted |
| Installation | Yes |
| UPC | 193271082575 |
Check the listing for details. Baxton Studio Clare Queen Size Gray Velvet Panel Bed with Tufted Headboard. Color: Gray, Condition: New. Listed at 203.99 USD. With its chic headboard, the Clare bed adds a striking look to any bedroom. Set on top of solid black wood legs, the Clare is upholstered in a soft, luxurious velvet fabric that feels exceptionally soft to the touch.