| Material | Glass |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2628545 |
| MPN | PR-4753-2628545 |
| Color | Chrome |
| Type | Pub Tables |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 36" |
| Item Width | 36" |
| Item Length | 36" |
| Category | Pub Tables |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Glass |
| Set Includes | Pemberly Row Modern / Contemporary Chrome Counter Height Table |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Glass |
| Firmness | Glass |
| Frame Material | Glass |
| Department | Pub Tables |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Modern / Contemporary Chrome Counter Height Table |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508075948 |
Check the listing for details. Pemberly Row Modern / Contemporary Chrome Counter Height Table. Color: Chrome, Condition: New. Listed at 569.29 USD. Add the 36" counter height table to your kitchen, den or office to enjoy its petite size and elegant lines. The tabletop is made of 10MM thick glass with a glamorous marble veneer. Choose from a wide array of available matching chair styles to complete your contemporary style decor.