| Country of Manufacture | Indonesia |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2643245 |
| MPN | PR-4753-2643245 |
| Color | Black |
| Type | Home Bars |
| Style | Mid-Century |
| Item Height | 51" |
| Item Width | 32" |
| Item Length | 19" |
| Category | Home Bars |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Modern Large Bar Cabinet With Drop Down Tray in Blac |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Home Bars |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Modern Large Bar Cabinet With Drop Down Tray in Blac |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508343252 |
Check the listing for details. Pemberly Row Modern Large Bar Cabinet With Drop Down Tray in Black. Color: Black, Condition: New. Listed at 1041.80 USD. Mix and match with other pieces from the Pemberly Row collection. The collection features the classic lines of Mid-Century Modern furniture that never goes out of style. Side Storage: 11" x 3" x 3". Top Storage: 30" x 16" x 13".