| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Fabric |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2882495 |
| MPN | PR-4753-2882495 |
| Color | Rust |
| Size | Full Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 50" |
| Item Width | 60" |
| Item Length | 3" |
| Category | Headboards |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Set Includes | Pemberly Row Performance Velvet Upholstered Full Headboard in Rus |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Full Size |
| Countertop Material | Fabric |
| Firmness | Fabric |
| Frame Material | Fabric |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Performance Velvet Upholstered Full Headboard in Rus |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508599253 |
Check the listing for details. Pemberly Row Performance Velvet Upholstered Full Headboard in Rust. Color: Rust, Condition: New. Listed at 206.15 USD. Bring sweeping lines and cozy comfort to your bedroom with the Soft Arch Shaped Velvet Full Headboard. Designed with versatility in mind. Arch-Shaped Headboard. Performance Velvet Upholstery. Assembly Required.