| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | 2944840-PKG |
| MPN | 2944840-PKG |
| Color | White |
| Type | Home Bars |
| Style | American Traditional |
| Item Height | 42" |
| Item Width | 78" |
| Item Length | 28" |
| Category | Home Bars |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Set of 3 Quartz Inserted Dining Bar & Spindle Back S |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Home Bars |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Set of 3 Quartz Inserted Dining Bar & Spindle Back S |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508423077 |
Check the listing for details. Pemberly Row Set of 3 Quartz Inserted Dining Bar & Spindle Back Swivel Barstools. Color: White, Condition: New. Listed at 1861.02 USD. Experience the perfect blend of style and functionality with the spindle back swivel barstool. The neutral, textural, multi-tone fabric is upholstered in a soft and easy-to-clean 100% polyester boucle performance fabric.