| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-3108071 |
| MPN | PR-4753-3108071 |
| Color | Brown |
| Size | Full Size |
| Type | Headboards |
| Item Height | 4" |
| Item Width | 56" |
| Item Length | 22" |
| Category | Headboards |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Stain-Resistant Performance Velvet Full Headboard - |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Full Size |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Stain-Resistant Performance Velvet Full Headboard - |
| Installation | Yes |
| UPC | 826176191942 |
Check the listing for details. Pemberly Row Stain-Resistant Performance Velvet Full Headboard - Chocolate Brown. Color: Brown, Condition: New. Listed at 119.89 USD. Sized for a full bed, the Button Tufted Headboard gives modern beds a finished, intentional look. Upholstered in performance velvet with classic button tufting, this full headboard adds a clean, structured backdrop to guest rooms or studio spaces.