| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2883845 |
| MPN | PR-4753-2883845 |
| Color | Gray |
| Type | Armoires |
| Style | Traditional |
| Item Height | 54" |
| Item Width | 42" |
| Item Length | 19" |
| Category | Armoires |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Traditional Solid Hardwood Chifferobe in Sandwash |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Armoires |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Traditional Solid Hardwood Chifferobe in Sandwash |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508715622 |
Check the listing for details. Pemberly Row Traditional Solid Hardwood Chifferobe in Sandwash. Color: Gray, Condition: New. Listed at 1145.44 USD. The Pemberly Row Traditional Solid Hardwood Chifferobe in Sandwash is intended for combined wardrobe storage. Its solid hardwood construction supports durability. Solid hardwood and veneer construction provide a sturdy and durable build.