| Memory Card Type | MicroSD |
|---|---|
| Charger Included | No |
| Lock Status | Network Locked |
| Contract | Without Contract |
| SIM Card Slot | Single SIM |
| Country of Origin | United States |
| Processor | Octa Core |
| Screen Size | 6.3 in |
| Manufacturer Color | Aura Black |
| Chipset Model | Snapdragon 855 Sm8150 (7 NM) |
| Color | Black |
| Brand | Samsung |
| Network | T-Mobile |
| Model | Samsung Galaxy Note10 |
| Style | Bar |
| Connectivity | Bluetooth, Wi-Fi, USB Type-C, NFC, GPS, Glonass, Galileo |
| Features | Facial Recognition, Wireless PowerShare, AMOLED Display, HDR10+, Fast Wireless Charging, Ultra Wide-Angle Camera, Infinity-O Display, Telephoto Lens, Triple Rear Camera, Super Fast Charging, Ultrasonic Fingerprint Sensor |
| Operating System | Android |
| Storage Capacity | 256 GB |
| Camera Resolution | 12 MP |
| RAM | 8 GB |
Check the listing for details. Samsung Galaxy Note 10 Black 256GB (T-Mobile). Color: Black, Condition: Used, Made in United States. Listed at 119.99 USD. ThisSamsung Galaxy Note 10 Black 256GB Smartphone is used but has been tested and is in working condition. We may have a solution to your problem.