| Brand | Samsung |
|---|---|
| Type | Tablet |
| Screen Size | 8 in |
| Color | Black |
| RAM Size | 4 GB |
| Model | Samsung Galaxy Tab 3 |
| Internet Connectivity | Wi-Fi |
| MPN | SM-T577UZKDN14 |
| Storage Capacity | 64 GB |
| Country of Origin | United States |
| UPC | 887276518008 |
Check the listing for details. Samsung Galaxy Tab Active3 8” Rugged Multi Purpose Tablet 64GB & WiFi<E Unlock. Color: Black, Condition: New, Made in United States. Listed at 139.99 USD. SM-T577UZKDN14 Samsung Galaxy Tab Active3 64GB (LTE) Black; Size. 39 x 8.42 x 4.99 in; Bezel Color Black. Connectivity: Wi-Fi 6, 4G LTE (Unlocked), Bluetooth 5.0, USB-C 3.1, NFC. Processor: Samsung Exynos 9810 (Octa-core).