| Brand | Prime-Line |
|---|---|
| Pack Size | 2 Pack |
| Product Weight (lb) | 0.8 lb |
| Returnable | 90-Day |
| Roller Bearing Type | No Bearing |
| Roller Wheel Diameter (in) | 1.88 in |
| Roller Wheel Material | Steel |
| Manufacturer Warranty | Goods are warranted against defects in manufacturing for 1 year. |
| Product Depth (in) | 4.13 in |
| Product Height (in) | 1.88 in |
| Product Width (in) | 1.88 in |
| Roller Stem Length (in) | 4.125 in |
| UPC | 744110860863 |
Check the listing for details. Steel, Heavy Duty Short Stem Roller. Condition: New. Listed at 10.76 USD. This is a heavy-duty steel garage door roller with steel inner race. It features 10 ball bearings and a short stem. Roller Stem Length (in) 4.125 in. Roller Wheel Material Steel. Roller Bearing Type No Bearing.