| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Blade Material | 440 Stainless Steel |
| Blade Hardness | 56-58 Rockwell |
| Blade Length | 2.625" |
| Color | Silver |
| Blade Edge | Straight Edge |
| Closed Length | 3.75" |
| Overall Length | 6.375" |
| MPN | SW-145SS |
| Blade Types | Drop Point |
| Brand | Steel Warrior |
| Type | Pocket Knife |
| Lock Type | Frame Lock |
| Model | Silver Creek |
| Number of Blades | 1 |
| Features | Thumb Stud |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Handle Material | Stainless Steel |
Check the listing for details. STEEL WARRIOR SILVER CREEK SW-145SS. Color: Silver, Condition: New other (see details). Listed at 10.00 USD. STEEL WARRIOR SILVER CREEK SW-145SS3 3/4" Closed Matte/Mirror Finish Stainless Steel Handle2 5/8" 440 Stainless Steel Drop Point BladeThumb Stud, Lanyard Hole, & Belt/Pocket ClipOne flat fee for all orders regardless of quantity. Combine items into one order by adding to cart. Visit my store for more knives at: https://www.ebay.com/str/kalispellknifesales